جراح پلاستیک و زیبائی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

هدف ازانجام بلفاروپلاستی یا جراحی زیبائی پلک ( جراحی پلک ها ) ، جوانسازی از طریق سبک سازی نسوج پوستی یا زیرجلدی پلکها میباشد . در برخی موارد ، باز شدن نگاه حاصله از چنین عملی باعث بهبود میدان دید کاهش یافته نیز میگردد .

بلفاروپلاستی بالا و پائین ، دو زیرمجموعه عمل جراحی بلفاروپلاستی می باشند که میتوانند بطور همزمان انجام شوند.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی بالا

به منظورانجام بلفاروپلاستی بالا ، برشهائی افقی و منحنی در پلک بالا انجام میگیرند که بخیه ناشی از آنها واقع درشیار طبیعی پلک بالا در هنگام بازشدن چشم می باشد . در صورت وجود پوست مضاعف در آن ناحیه ، برش ها ودرنتیجه بخیه حاصله میتواند تا ناحیه خارجی گوشه چشم کمی امتداد یابد .

بدلیل قرارداشتن بخیه ها در میان شیارها و چین و چروک های طبیعی پلکهای بالا ، آنها پس از مدتی قابل رویت نبوده و مشکل زیبائی در صورت ایجاد نمیکنند .

بلفاروپلاستی پائین

دربلفاروپلاستی پائین ، معمولاٌ نیازمُبرمی به حذف پوست مضاعف وجود ندارد و غالباٌ کاهش توده های چربی مضاعف از راه مخاط پلک پائین ، بدون هیچگونه برش پوستی و بخیه قابل انجام است .

در صورت نیاز به حذف پوست مضاعف در پلک های پائین ، بخیه حاصله از عمل خطی افقی در زیر مژه های آن پلکها خواهد بود .

درد ناشی از بلفاروپلاستی

آستانه درد در افراد بسیار متغیر می باشد اما بطور کل ، میزان درد ناشی از جراحی زیبائی پلک خفیف به حساب میاید .

لازم به ذکراست که بدلیل تورم نسوج پس ازعمل ، احساس کمی سنگینی درناحیه پلکها و گونه ها طبیعی بوده که البته در طی چند روزاز بین میرود .

مراقبتهای پس از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستیمراقبتهای پس از عمل جراحی پلکها بسیار سبک بوده و عمدتاٌ به اجتناب از هر گونه فشار و اصطکاک بر روی خطوط بخیه در طول روند جوش خوردن پوست خلاصه میگردد .

استفاده از کمپرس یخ در روزهای اول ، اجتناب از تابش مستقیم نور خورشید به صورت و همچنین ماساژ نرم گونه ها به از بین رفتن سریعتر تورم کمک میکنند .

عوارض بلفاروپلاستی

در صورت انجام جراحی زیبائی پلک توسط متخصصی مجرب وهمچنین رعایت سفارشات دوران نقاهت ، خطرخاصی در انجام چنین عملی وجود ندارد . در ذیل ، به برخی ازعوارض ممکن طی این جراحی اشاره شده است :

  • تورم و کبودی نسوج پلکها بطورموقت ، همراه یا بدون ریزش اشک .
  • سفتی ، کمی برجستگی یا خودخوردگی خط بخیه که موقت بوده و خود به خود رفع می شود .
  • سفتی نسوج پلکها که میتواند همراه با کاهش قابلیت بستن کامل پلکها بطور موقت باشد .
  • حوادث ناشی ازبیهوشی و بی حسی موضعی ، بخصوص در رابطه با آلرژی های شناخته نشده در پیشینه مراجع .

هزینه بلفاروپلاستی

همانند دیگرجراحی های زیبائی ، پارامترهای بسیاری در هزینه نهائی جراحی زیبائی پلک تاٌثیر گذار هستند . به این دلیل به افرادی که تصمیم به انجام عمل زیبائی پلک گرفته و خواستار اطلاع از قیمت آن هستند توصیه می شود که به جراح مراجعه نمایند تا پس از انجام معاینات لازم ، هزینه بلفاروپلاستی آنان مشخص گردد .